کمپانی کرت کرامر، کرات کرامر،GE ، Kratkramer

 

تجهیزات بازرسی و تست ساخت کمپانی Krautkramer و GE

کمپانی Kratkramer آلمان یک شرکت بسیار معتبر در زمینه ساخت دستگاه های تست و بازرسی به روش غیر مخرب از جمله دستگاه های عیب یاب اولتراسونیک، ضخامت سنج التراسونیک ، سختی سنج های پرتابل و ... میباشد . این شرکت حدود 6 سال پیش توسط شرکت GE آمریکا خریداری شده است و محصولات این کارخانه به اسم شرکت GE عرضه میگردند.

جهت کسب اطلاعات کاملتر محصولات ،به وب سایت رسمی شرکت رادان به آدرس www.radanqc.com مراجعه نمایید.

عیب یاب آلتراسونیک، عیب یاب آلتروسونیک مدل USM 35 X ساخت کمپانی کرات کرامر

عیب یاب آلتراسونیک یکی از پرکاربردترین دستگاه های تست غیر مخرب میباشد و کاربرد آن در تشخیص عیب های جوش، تست لوله، تست مواد و قطعات تولید شده بوسیله نورد و آهنگری میباشد. با دستگاه عیب یاب التراسونیک میتوان ترک های زیر سطحی را تا عمق زیاد تشخیص داد و ...

این دستگاه عیب یاب اولتراسونیک ساخت کمپانی KrautKramer (کرت کرامر یا کرات کرامر) از شرکتهای زیر مجموعه کمپانی GE Sensing آمریکا مباشد و پرکاربردترین و پرطرفدارترین  دستگاه عیب یاب اولتراسونیک  در بین شرکتهای زیرمجموعه وزارت نفت  از قبیل پتروشیمی ها ، پالایشگاه های و شرکتهای بهره برداری در ایران است.

دستگاه عیب یاب و ترک یاب مدل USM35X دارای استاندارد محیطی IP 66میباشد و  و ضد گردو غبار ، ضد آب و رطوبت است و مناسب کاردر مناطق مرطوب و خیلی گرم

مشاهده جزئیات بیشتر ...

عیب یاب آلتراسونیک، عیب یاب آلتروسونیک، عیب یاب اولتراسونیک

ععیب یاب اولتراسونیک، عیب یاب آلتراسنیک مدل USM GOساخت کمپانی GE

دستگاه دوکاره  عیب یاب ، ترک یاب جوش و  ضخامت سنج التراسونیک ساخت کمپانی GE Sensing آمریکا . در حقیقت دستگاه USM GO سری جدید دستگاه مدل USM35X است که قابلیتها و توانایی های بسیاری به آن افزوده شده است که از جمله میتوان به ارتقاء استاندارد محیطی از IP66 به IP67 اشاره کرد.

دستگاه فوق دوکاره میباشد و درعین حال میتواند به دستگاه ضخامت سنج التراسونیک فوق پیشرفته مدل DMS GO تبدیل شود. دستگاه ضخامت سنج DMS GO جدیدترین دستگاه کمپانی GE Sensing است که حقیقت سری جدید دستگاه بسیار قدرتمند مدل DMS 2TC است

دستگاه عیب یاب و ترک یاب مدل USMGO دارای استاندارد محیطیIP 67 میباشد و  و ضد گردو غبار ، ضد آب و رطوبت است و مناسب کاردر مناطق مرطوب و خیلی گرم

مشاهده جزئیات بیشتر ...

عیب یاب آلتراسونیک، عیب یاب آلتروسونیک، عیب یاب اولتراسونیک

ضخامت سنج آلتراسونیک، ضخامت سنج آلتروسونیک مدل DM5 ساخت کمپانی کرت کرامر (GE فعلی)

ضخامت سنج اولتراسونیک از تجیهزات مربوط به تست غیر مخرب است که به منظور اندازه گیری ضخامت موادی که به یک سطح آن دسترسی داریم بکار میرود. ضخامت سنج التراسونیک قادر به اندازه گیری ضخامت های بین 0.08 الی 650 میلیمتر است، البته این بازه به جنس قطعه و ...

ضخامت سنج اولتراسونیک DM5 سری جدید دستگاه ضخامت سنج مدل DM4 است که از سال 2010 عرضه شده است و ساخت کمپانی کرت کرامر Krautkramer یا GE Sensing فعلی است.

دستگاه های سری DM5 در سه مدل بنامهای DM5E Basic ، DM5E و DM5DL هستند . از قابلیتهای این دستگاه توانایی اندازه گیری ضخامت از روی رنگ بدون نیاز به برداشتن رنگ میباشد. این ضخامت سنجهای التراسونیک قابلیت اندازه گیری ضخامت قطعه با دمای 500 درجه سانتیگراد را دارند.

مشاهده جزئیات بیشتر ...

ضخامت سنج آلتراسونیک، ضخامت سنج آلتروسونیک، ضخامت سنج اولتراسونیک

ضخامت سنج اولتراسونیک، ضخامت سنج آلتراسنیک مدل DMS GO ساخت کمپانی GE آمریکا

دستگاه ضخامت سنج اولتراسنیک سری DMSGO سری جدید دستگاه مدل DMS2 میباشد و در حال حاضر پیشرفته ترین دستگاه ضخامت سنج اولتراسنیک ساخت کمپانی Krautkramer یا GE Sensing فعلی است. از قابلیتهای بارز این دستگاه امکان نمایش A-Scan و B-Scan ، دیتالاگر بسیار پیشرفته و خاصیت TOPCoat و Auto-V میباشد.

تمامی اطلاعات بر روی صفحه تصویر بزرگ تمام رنگی و با کیفیت با ابعاد 400 * 800 پیکسل نمایش داده میشود.

استاندارد محیطی IP 67 از خصوصیات بارز این دستگاه اولتراسنیک میباشد و طبق این استاندارد دستگاه فوق ظر آب، ضد لرزه، ضد شوک و ضد گرد و غبار است. 

دستگاه فوق دوکاره میباشد و درعین حال میتواند به دستگاه عیب یاب اولتراسنیک فوق پیشرفته مدل USM GO تبدیل شود. دستگاه عیب یاب USM GO جدیدترین دستگاه کمپانی GE Sensing است که حقیقت سری جدید دستگاه بسیار قدرتمند مدل USM 35 است

مشاهده جزئیات بیشتر ...

ضخامت سنج آلتراسونیک، ضخامت سنج آلتروسونیک، ضخامت سنج اولتراسونیک

دستگاه تست ادی کارنت یا جریان گردابی ( Eddy Current ) مدل Phasec 3 از کمپانی GE

بازرسی و تست به روش ادی کارنت بر مبناي القاي ميدان مغناطيسي استوار است و روش غیر تماسی است. بازرسی با این روش سرعت بالایی دارد و در خطوط تولید جهت تست قطعات به صورت آنلاین کاربرد دارد. با ادی کارنت عیوب، سختی، هدایت الکتریکی، ضخامت پوشش و...

دستگاه ادی کارنت سری فوق ساخت کمپانی GE آمریکا میباشد. این دستگاه ادی کارنت، خود از سه مدل تشکیل شده است. دستگاه مدل Phasec 3 ، دستگاه مدل Phasec 3S و دستگاه مدل Phasec 3D .

دو ویژگی مهم که باید هنگام انتخاب دستگاه ادی کارنت به آن توجه شود دو فرکانسه بودن دستگاه و داشتن قابلیت اتصال پرابهای Rotary است که این پرابها جهت تست پرچها و Fastener ها بخصوص در صنایع هواپیمایی بسیار کاربرد دارد.

مشاهده جزئیات بیشتر ...

دستگاه تست ادی کارنت ، دستگاه تست به روش جریان گردابی ، Eddy Current 

ویدئو اسکوپ , ویدئواسکوپ , ویدیو اسکوپ , ویدیواسکوپ , بوراسکوپ , بور اسکوپ ساخت کمپانی GE-Everest

تست و بازرسی با ویدئواسکوپ و بور اسکوپ برای بازرسی چشمی تجیهزات صنعتی مثل لوله ها، توربین ها و داخل موتورها است. بوراسکوپ مواقعی بکار میرود که منطقه مورد بازرسی و تست ، در درسترس نیست و تست با ابزارهای ساده تر مثل آینه، ذره بین و چراغ قوه میسر نباشد.

ویدئو اسکوپ مدل XLGO ساخت کمپانی Everest آمریکا میباشد که یکی از شرکتهای زیر مجموعه کمپانی  GE Sensing آمریکا است.  کمپانی Everest یکی از معتبرترین شرکتهای تولید کننده انواع دستگاه های ویدئو اسکوپ یا ویدیواسکوپ و بوراسکوپ از نوع Rigid and Flexible در دنیا میباشد. مدل XLGO Videoscope جدیدترین دستگاه ویدئو اکسوپ از نوع قابل انعطلاف یا Flexible این شرکت میباشد که درحال حاضر با وزن 1.73 کیلوگرم سبکترین دستگاه ویدیواسکوپ (Video Scope) است که امکان فیلمبرداری ، عسکبرداری و اندازه گیری استریو را دارد.

ویدیواسکوپ مدل XLGO قابلیت اندازه گیری استریو دارد. منظور از اندازه گیری استریو اینست است که با استفاده از از توانایی قادر به اندازه ابعاد عیب ، مساحت عیب و عمق ترک خواهیم بود. دستگاه دیگری بنام XL VU  تمام خصوصیات دستگاه ویدئو اسکوپ (Videoscope) فوق را دارد و تنها تفاوت آن در اینست که توانایی اندازه گیری استریو ندارد.

وزن بسیار سبک این دستگاه ( 1.73 Kg ) امکان بازرسی از مخازن و ... در ارتفاعات را ممکن ساخته است. همچنین با استفاده از بندهای مخصوص بستن دستگاه به دور کمر و آویزان کردن به دور گردن ، بالا رفتن از پله را به راحتی ممکن ساخته.

استفاده از تکنولوژی منبع نور از نوع LED به جای Xenon باعث شده است که  تجهیزات تولید نور حجم بسیار کمی را اشغال نمایند. همچنین منبع نور LED حرارت بسیار کمی تولید میکند و عمر آن بسیار زیاد است و شدت نور آن بیشتر میباشد.

مشاهده جزئیات بیشتر ...

ویدئو اسکوپ , ویدئواسکوپ , ویدیو اسکوپ , ویدیواسکوپ , بوراسکوپ , بور اسکوپ

سختی سنج پرتابل ، سختی سنج فلزات ، Portable Hardness Tester ساخت کمپانی GE

نیاز به تولید دستگاه سختی سنج پرتابل از آنجا شکل گرفت که سختی سنجی بسیاری از قطعات بزرگ مثل قلتکها که امکان نمونه برداری از آن وجود ندارد ، با دستگاه سختی سنج رومیزی میسر نمیباشد. بسته به روش سختی سنجی مدلهای مختلف سختی سنج پرتابل وجود دارد ...

دستگاه سختی سنج پرتابل مدل Dynamic یک دستگاه از نوع داینامیک است و ساخت کمپانی Krautkramer یا GE Sensing فعلی  است و طبق استاندارد A956 ASTM میباشد .

تجهیزات جانبی این دستگاه سختی سنج پرتال شامل : پرتابگر ( Impact Device ) نوع D,E and G است، Test Attachment برای قرار دادن سطح پروب یا پرتابگر روی سطوح انحنا دار، تست بلوک و نرم افزار جهت انتقال اطلاعات به کامپیوتر می باشد.

دستگاه سختی سنج پرتابل مدل TIV از روش اپتیکی  و به کمک یک دوربین CCD برای اندازه گیری ابعاد اثر ایجاد شده توسط نفوذ کننده استفاده میکند. این دستگاه سختی سنج ساخت کمپانی Krautkramer یا GE Sensing فعلی  است.

این دستگاه سختی سنج به دلیل اینکه مستقیما و مطابق با روش ویکرز سختی سنجی میکند یک روش بسیار دقیق است و  قابل استفاده برای هر ماده ای. در این روش اثر ایجاد شده توسط نفوذ کننده ( Indenter ) بوسیله یک دوربین که درون نفوذ کننده جاسازی شده است مونیتور میشود و بلافاصله شکل و ابعاد آن در صفحه تصویر دستگاه قابل مشاهده میباشد.

مشاهده جزئیات بیشتر ...

یوک مغناطیسی ، کویل مغناطیسی

پراب های اولتراسونیک و تست بلوک , Probe and Test Block ساخت کمپانی کرت کرامر ( کرات کرامر)

پراب اولتراسونیک سنسورهایی هستند که جهت ضخامت سنجی و عیب یابی بکار میروند. روش اولتراسونیک یکی از روشهای بازرسی فنی و تست های غیر مخرب میباشد. پراب های آلتراسونیک از نظر ابعاد ، فرکانس، زاویه و ... بسیار متنوع میباشند که با توجه به شرایط کاری باید پروب مناسب انتخاب گردد.

کمپانی کرت کرامر یا همان GE فعلی یکی از معتبرترین شرکتهای سازنده پرابهای اولتراسونیک برای دستگاه های ضخامت سنج و عیب یاب التراسونیک در دنیا میباشد.

انواع پروب های اولتراسونیک جهت ضخامت سنجی و عیب یابی برای تست جوش ، لمینیشن و ... ساخت کمپانیهای معتبر از جمله شرکت Ge sensing یا همان Krautkramer سابق و کمپانی Olympus و همچن پراب های ساخت کمپانیهای اروپایی و چینی.

پروب نرمال:پروب های تک کریستاله ( Single Element ) و دو کریستاله ( Dual Element ) با قطرها و فرکانسهای مختلف در انواع کفشک دار و بدون کفشک با کانکتورهای نوع Lemo و نوع BNC

پروب زاویه ای:پروب های زاویه ای تک کریستاله ( Single Element ) و دو کریستاله ( Dual Element ) با ابعاد و فرکانسهای مختلف با کانکتورهای نوع Lemo و نوع BNC

پروب Immersion:پروب های مختلف Immersion با خاصیت فوکس نقطه ای و فوکس خطی برای افزایش حساسیت ، و کاهش میزان سیگنال به نویز

پروب فیزاری Phased Array:پروب های Phased Array در مدلهای 16 المنت، 32 المنت، 64 المنت و 128 المنت با مشخصات و ابعاد مختلف با Wedge های نرمال و زایه ای جهت  اتصال به دستگاه فیز اری و عیب یابی به صورت Phased Array

مشاهده جزئیات بیشتر ...

پراب های اولتراسونیک و تست بلوک , Probe and Test Block

جهت کسب اطلاعات کاملتر محصولات ،به وب سایت رسمی شرکت رادان به آدرس www.radanqc.com مراجعه نمایید.

/ 0 نظر / 93 بازدید